پیشگیری از اعتیاد
امروز۲۹ دی ماه ۱۳۹۷

خدمات سایت پیشگیری :1 - آخرین اخبار اعتیادی            2- اطلاعات نسبتا کامل در مورد مواد و دسته بندی آنها               3- ایجاد صفحات اختصاصی برای اساتید ،مربیان،مراکز درمانی ، اصناف و ...             4 - مطالب روانشناسی و...                 5- انعکاس تصاویر و فیلم های جلسات پیشگیری ...            6- ارائه مطالب آموزشی در قالب بروشور،نشریه، پی دی اف، اسلاید و ....               7- گالری متنوع از فیلم و عکس و انیمیشن 

آمار برگزاری جلسات

آماربازدید سایت

افراد آنلاین : 34
  بازدید امروز : 473
  بازدید دیروز : 536
  بازديد ماه : 14915
  بازديد كل : 565505
  تعداداعضا : 231

اهداف خیریه کشتی نجات

بسمه تعالی

اهداف خیریه کشتی نجات

من احیا ها فکانما احیا الناس جمیعا

پدیده شوم آسیب های اجتماعی به ویژه اعتیاد به عنوان تهدیدی برای امنیت جامعه بشری قلمدادشده، و از این رهگذر در ایران اسلامی نیز با دستهای پیدا و پنهان استعمار و غفلت متولیان امرهر روز شاهد نفوذ روز افزون انواع مواد به ویژه مواد محرک در بین جوانان که بهترین سرمایه های ملی هستند می باشیم.  تغییر رویکرد در مصرف مواد مخدر از سنتی به صنعتی نظیر شیشه و ترکیبات آمفتامین و توهم زا و افزایش سایر آسیب ها نظیر طلاق و فساد و خشونت و.. چهره ای ناخوشایند از کشور عزیزمان  ترسیم کرده است .

متاسفانه نگرش حاکم بر متولیان امر و فرهیختگان حوزه و دانشگاه، منبعث از تفکر مطرود چهارصد ساله قبل است بطوریکه هنوز در سه حوزه مقابله ، درمان و پیشگیری، کمترین جایگاه  و کم ارزش ترین مکان را عرصه پیشگیری اشغال کرده است.

در زمینه پیشگیری از آسیب های اجتماعی خوشبختانه مقام معظم رهبری با جدیت ورود پیدا کرده وتاثیرات مثبتی در بدنه متولیان امر داشته، و لازم است در این زمینه از انرژی عظیم سازمان های مردم نهاد و همچنین از علم سرشار اساتید دانشگاه که تقریبا لا ینفع مانده استفاده گردد.

خیریه کاهش آسیب های اجتماعی کشتی نجات نیز به همین منظور تشکیل گردیده است تا شاید بتواند با تجمیع انرژی های متراکم در حوزه سمن ها و اساتید و فرهیختگان و البته در کنار مسئولین متعهد و دردمند خدمتی ناچیزدر این عرصه مهم ارائه دهد.

آب دریا را اگر نتوان کشید                                    هم به قدر تشنگی باید چشید

هدف اصلی: کاهش آسیب های اجتماعی هدف اصلی مجموعه بوده و با توجه با اینکه اعتیاد به عنوان مادر آسیب ها شناخته می شود پیشگیری از اعتیاد در این حوزه از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

 اهداف فرعی: حدود بیست آسیب دیگر نیز شناسائی شده است  که هرآسیب به عنوان یک هدف فرعی محسوب می شود و خیریه مداخله در اینگونه آسیب ها را بیشتر از طریق سمن ها  و تقویت آنها پیگیری می کند.

برنامه های اصلی برای هر هدف: 1- پژوهش 2- آموزش 3- مداخله

در مورد هر هدف در ابتدا پژوهش های لازم صورت گرفته و پس از شناسائی ابعاد مختلف آسیب، آموزش مربیان با مدارک مرتبط آغاز می گردد و در پایان، مداخلات آموزشی و غیر آموزشی در گروه های هدف شروع می گردد.

فعالیت ها: انجام فعالیت ها متناسب با هر هدف تعریف می شود.

در حال حاضر فقط در مورد موضوع اعتیاد فرایندهای اجرائی نسبتا کامل است و در مورد بقیه آسیب ها در حال شناسائی و مشارکت با سمن ها هستیم.

 

اهداف اینده:

1- تقویت کارگروه ها ی علمی(پژوهشی-آموزشی-درمانی-مشاوره ای).

 2-  تهیه بسته های آموزشی متناسب با گروه های هدف.

3- ایجاد نمایشگاه  دائم کاهش آسیب های اجتماعی به شیوه نوین.

4- تربیت مربیان آموزشی از بین افراد مستعد در مناطق مورد نظر (طرح آبشاری).

5- ایجاد تشکل های همسو از بین افراد مستعد در مناطق مورد نظر (طرح آبشاری و ایجاد تشکل های دانش آموزی دانشجوئی-  کارمندی کارگری و محله ای).

 

ظرفیت های قابل استفاده :

1- مراکز درمان اعتیاد

2- اساتید علاقمند دانشگاه

3- اساتید علاقمند حوزه

4- معلمین علاقمند آموزش و پرورش

5- استفاده از ظرفیت سازمان های دولتی و نیمه دولتی

مراکز فوق انژی باالقوه فراوانی در جهت کاهش آسیب دارند که متاسفانه در حال حاضر ساماندهی نشده و بعضا در اثر موازی کاری هدر می رود که به امید خدا نیت داریم دراین جهت تلاش لازم را صورت دهیم.

 

 

نظر بدهید
عنوان :
نام :
پست الکترونیکی :
متن نظر :