پیشگیری از اعتیاد
امروز۱۲ مهر ماه ۱۴۰۲

خدمات سایت پیشگیری :1 - آخرین اخبار اعتیادی            2- اطلاعات نسبتا کامل در مورد مواد و دسته بندی آنها               3- ایجاد صفحات اختصاصی برای اساتید ،مربیان،مراکز درمانی ، اصناف و ...             4 - مطالب روانشناسی و...                 5- انعکاس تصاویر و فیلم های جلسات پیشگیری ...            6- ارائه مطالب آموزشی در قالب بروشور،نشریه، پی دی اف، اسلاید و ....               7- گالری متنوع از فیلم و عکس و انیمیشن 

آمار برگزاری جلسات

آماربازدید سایت

افراد آنلاین : 11
  بازدید امروز : 1258
  بازدید دیروز : 918
  بازديد ماه : 23209
  بازديد كل : 3806780
  تعداداعضا : 392

اهداف ما

 

بسمه تعالی

باور ما:

1- همانگونه که حضور و فداکاری مردم در جنگ هشت ساله معجزه کرد . در این عرصه هم با حضور اقشار مختلف به ویژه  فرهیختگان و نخبگان  و دلسوزان شاهد تحول چشمگیر در ارتقاء سلامت اجتماعی در حوزه اعتیاد خواهیم بود.

2- ارتقاء آگاهی افراد جامعه با حضور ایثارگرانه افراد دلسوز و متخصص امکان پذیر می باشد.

3- مهمتر از آگاهی بخشی به اقشار مختلف ، انتقال حس مسولیت و درد و دغدغه در طبقات مختلف اجتماعی است.

اهداف :

1- آموزش همگانی اعتیاد با محوریت پیشگیری: آموزش پیشگیری در همه سطوح دولتی و غیر دولتی.

2- درمان بی تفاوتی:متاسفانه این پدیده به طور گسترده در افراد نخبه و تاثیر گزار جامعه اعم از اساتید و روحانیت و مسولین در رده های مختلف دیده می شود .بنابراین به نظر می رسد مشکل اصلی معتادان نیستند بلکه افراد بی تفاوت که با سکوت خود باعث پیشروی این موج تخریبی می شوند مجرم اصلی هستند.

3- اولویت اول ما ایجاد درد و دغدغه و احساس مسولیت  و اولویت دوم آگاهی بخشی در ابعاد مختلف اعتیاد است.

روش:

آموزش همگانی(رایگان و صلواتی) به روش کارگاهی در هر مکان یا اداره ای که نیاز باشد.کارکاه ها توسط پزشکان و مشاوران با تجربه که خود سال ها به عنوان مسول فنی مراکز درمان اعتیاد بوده و یا در این زمینه فعالیت نموده اند اداره می گردد.

زمان کارگاه حدود سه ساعت بوده و در ضمن آن از کلیپ و اسلاید و فیلم و افراد پاک شده با دارو و بدون دارو( NA)  به همراه نمایش مستقیم مواد مخدر و محرک و وسایل آنها و...استفاده می گردد.

-بعد از جلسه از افراد علاقمند عضوگیری بعمل آمده و آنها نیز می توانند در انتقال پیام و استمرار این عمل خداپسندانه شریک باشند.

لازم به ذکر است تمام مطالب آموزشی در سایت موجود می باشد و علاقمندان پس از گذراندن دوره های آموزشی می توانند به عنوان مربیان این مجموعه در محیط های مختلف جلسات پیشگیری را ارائه نمایند و مستندات جلسات را نیز در سایت بارگزاری نمایند.

دکتر حمید رضا شمس

 

نظر بدهید
عنوان :
نام :
پست الکترونیکی :
متن نظر :